Jump to content

Komuna e Koçanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Komuna e Koçanit

Komuna e Koçanit është komunë që shtrihet në pjesën lindoreMaqedonisë. Qendra e komunës gjendet në Koçani.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna e Koçanit ka një pozitë gjeografike ...

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e Koçanit jetojnë 38 092 banorë nga të cilët 93,12% janë maqedonë, 5,12% rom, 0,83% turq, 0,51% vllah, 0,18% serb dhe 0,245% të tjerë.

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna e Koçanit i përfshin këto vendbanime :Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]