Komuna e Sveti Nikollës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Komuna e Sveti Nikollës
Општина Свети Николе
Komunë
Stema_figura
Stema e Komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Rajoni Rajoni i Vardarit
(Rajonet e RM)
Zyrat Sveti Nikolla
Kryetari i komunës Ilija Stolev
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 482.89 km2
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Verore OVEQ UTC+2
Kodi Postal 2220
Prefiksi 32
Targa ST
Demografia
Popullsia 18,497 banorë
Dendësia 38.3 banorë/km2
Faqja Zyrtare http://www.SvetiNikole.gov.mk


Komuna e Sveti Nikollës është komunë që shtrihet në rajonin e VardaritMaqedonisë. Qendra e komunës gjendet në Sveti Nikolla.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 18 497 banorë nga të cilët x % janë ...

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

Vendbanimet[redakto | redakto tekstin burimor]

Komuna e ... i përfshin këto vendbanime :

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]


Flamuri i Maqedonisë Komunat në Maqedoni Emblema e Maqedonisë

· Belimbegu · Berova · Bogdanca · Bogovina · Bosilova · Brevinca · Brodi · Çashka · Çeshinovo-Oblesheva · Çuçer-Sandeva · Debarca · Dellçeva · Demir Hisari · Demir Kapia · Dibra · Dojrani · Dollneni · Drugova · Gostivari · Gracka · Gjevgjelia · Haraçina · Jegunoci · Kamenica · Karbinca · Kavadari · Kërçova · Koçani · Konçës · Kratova · Kriva Pallanka · Krivogashtani · Krusheva · Kumanova · Likova · Llozova · Manastiri · Mavrova dhe Radostusha · Mogilla · Nagoriçi i Vjetër · Negotina · Novaci · Novosella · Ohri · Osllomeji · Peçeva · Petroveci · Plasnica · Prilepi · Probishtipi · Qendra Zhupa · Radovishti · Rankoci · Resnja · Rosmani · Shtipi · Sopishti · Struga · Strumica · Studeniçani · Sveti Nikolla · Tearca · Tetova · Vallandova · Vasileva · Veçani · Velesi · Vinica · Vraneshtica · Vrapçishti · Zajazi · Zelenikova · Zërnoci · Zhelina

Komunat e Shkupit: Aerodromi · Buteli · Çairi · Gazi Baba · Gjorçe Petrovi · Karposhi · Kisella Voda · Qendra · Saraji · Shutka