Komuna e Tearcës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Komuna e Tearcës

Komuna e Tearcës është komunë që shtrihet në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut. Qendra e komunës gjendet në Tearcë

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna e Tearcës ka një pozitë gjeografike 42*4'N dhe 21*31"

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2006 në Komunën e Tearcës jetojnë 23 577 banorë. vetme komuna e Tearces ka 3.987 banore ne vitin (2001)

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullata e komunës së Tearcës më së shumti merret me ...

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna e Tearcës i përfshin këto vendbanime:


Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]