Gërmadhë e Kishës së Murgeshave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhë e Kishës së Murgeshave
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Leçinë, Skenderaj, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-959/64
Nr. i referencës 2942

Gërmadhë e Kishës së Murgeshave është një monument i trashëgimisë kulturore në Leçinë, Skenderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-959/64.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]