Gërmadhat e Karaullës Turke Ostraqë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e Karaullës Turke Ostraqë
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Ostraqë, Leposaviq, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 245/71
Nr. i referencës 2872

Gërmadhat e Karaullës Turke Ostraqë është një monument i trashëgimisë kulturore në Ostraqë, Leposaviq, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 245/71.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]