Gërmadhat e Kishës me varre në potesin Voçarë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e Kishës me varre në potesin Voçarë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Dobrushë, Burim, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-982/66
Nr. i referencës 3113

Gërmadhat e Kishës me varre në potesin Voçarë është një monument i trashëgimisë kulturore në Dobrushë, Burim, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-982/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]