Gërmadhat e Kishës me varret e vjetra në Belicë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e Kishës me varret e vjetra në Belicë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Belicë, Burim, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-589/65
Nr. i referencës 3112

Gërmadhat e Kishës me varret e vjetra në Belicë është një monument i trashëgimisë kulturore në Belicë, Burim, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-589/65.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]