Belica (Burim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Belicë
Kodërbardh
Fshat
Vendndodhja
Belicë is located in Kosova
Belicë
Belicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 0″ Veri

20° 37′ 60″ Lindje

Belicë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodërbardh.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]