Zhakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhakovë
Dardhë
Fshat
Vendndodhja
Zhakovë is located in Kosova
Zhakovë
Zhakovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 58″ Veri

20° 35′ 25″ Lindje

Zhakovë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]