Polana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polanë
Fushëpal
Fshat
Vendndodhja
Polanë is located in Kosova
Polanë
Polanë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 15″ Veri

20° 36′ 32″ Lindje

Polanë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushëpal.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]