Muzhevina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muzhevinë
Muzakaj
Fshat
Vendndodhja
Muzhevinë is located in Kosova
Muzhevinë
Muzhevinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 32″ Veri

20° 28′ 35″ Lindje

Muzhevinë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Muzakaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]