Caralluka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carallukë
Fushëmirë
Fshat
Vendndodhja
Carallukë is located in Kosova
Carallukë
Carallukë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 14″ Veri

20° 24′ 4″ Lindje

Carallukë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushëmirë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]