Cerkolezi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerkolez
Lezaj
Fshat
Vendndodhja
Cerkolez is located in Kosova
Cerkolez
Cerkolez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 47″ Veri

20° 37′ 60″ Lindje

Cerkolez është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lezaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]