Lluga (Burim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llugë
Verrisht
Fshat
Vendndodhja
Llugë is located in Kosova
Llugë
Llugë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 0″ Veri

20° 27′ 41″ Lindje

Llugë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lugmirë dhe Verrisht.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]