Dubova e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dubovë e Vogël
Drilon i Vogël
Fshat
Vendndodhja
Dubovë e Vogël is located in Kosova
Dubovë e Vogël
Dubovë e Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 25″ Veri

20° 21′ 35″ Lindje

Dubovë e Vogël është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drilon i Vogël.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]