Osojani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osojan
Osaj
Fshat
Vendndodhja
Osojan is located in Kosova
Osojan
Osojan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 531 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 3″ Veri

20° 33′ 56″ Lindje

Osojan është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Osaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]