Kërnina (Burim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërninë
Fshat
Vendndodhja
Kërninë is located in Kosova
Kërninë
Kërninë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Llapushë
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 39″ Veri

20° 36′ 45″ Lindje

Kërninë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]