Prigoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prigodë
Goden
Fshat
Vendndodhja
Prigodë is located in Kosova
Prigodë
Prigodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 9″ Veri

20° 25′ 46″ Lindje

Prigodë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Goden.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]