Banjica (Burim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjicë
Bajëzë
Fshat
Vendndodhja
Banjicë is located in Kosova
Banjicë
Banjicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 0″ Veri

20° 23′ 21″ Lindje

Banjicë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajëzë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]