Jump to content

Lubova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lubovë
Thanë
Fshat

Lubovë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Thanëzë dhe Thanë.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]