Veriqi i Ri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veriq i Ri
Fshat
Vendndodhja
Veriq i Ri is located in Kosova
Veriq i Ri
Veriq i Ri
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 42″ Veri

20° 33′ 49″ Lindje

Veriq i Ri është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]