Kashica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kashicë
Drinas
Fshat
Vendndodhja
Kashicë is located in Kosova
Kashicë
Kashicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 22″ Veri

20° 24′ 16″ Lindje

Kashicë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drinas.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]