Suhogërlla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Suhogërllë
Syrigonë
Fshat

Suhogërllë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Syrigonë. Tradicionale, Suhogërllë me Syrigana ishin një vendbanim por sot të dy janë ndarë si fshatra e vet.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]