Suhogërlla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suhogërllë
Syrigonë
Fshat
Vendndodhja
Suhogërllë is located in Kosova
Suhogërllë
Suhogërllë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 1″ Veri

20° 39′ 30″ Lindje

Suhogërllë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Syrigonë. Tradicionale, Suhogërllë me Syrigana ishin një vendbanim por sot të dy janë ndarë si fshatra e vet.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]