Vrella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrellë
Tedel
Fshat
Vendndodhja
Vrellë is located in Kosova
Vrellë
Vrellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 14″ Veri

20° 24′ 16″ Lindje

Vrellë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Tedel.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]