Shalinovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shalinovicë
Shalë
Fshat
Vendndodhja
Shalinovicë is located in Kosova
Shalinovicë
Shalinovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 516 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 32″ Veri

20° 32′ 8″ Lindje

Shalinovicë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shalës dhe Shalë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]