Gërmadhat e Kishës së Shën Gjergjit në Runik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e Kishës së Shën Gjergjit në Runik
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Runik, Skenderaj, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-248/58
Nr. i referencës 2938

Gërmadhat e Kishës së Shën Gjergjit në Runik është një monument i trashëgimisë kulturore në Runik, Skenderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-248/58.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]