Runiku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Runik
Ilirian
Fshat

Runik është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ilirian.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]