Rakinica (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakinicë
Lekaj
Fshat
Vendndodhja
Rakinicë is located in Kosova
Rakinicë
Rakinicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 60″ Veri

20° 43′ 60″ Lindje

Rakinicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lekaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]