Çirezi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Çirez
Fshat

Çirez është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çirezi sipaz zyrës për informim të komunës së Skenderajt, administrimi territorial i Komunës së Skenderajt është i organizuar në njësi organizative të nivelit të Bashkësive Lokale : në ketë rast Çirez është bashkësi lokale me vendbanimet Çirez, Baks, Krasmiroc, Kozhicë, Krasaliq dhe Prelloc.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bashkësia lokale e Çirezit ka 5870 banor sipas vlerësimeve të vitit 2005 Numri i familjeve ne fshatin Çirez eshte 287.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]