Çirezi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çirez
Fshat
Vendndodhja
Çirez is located in Kosova
Çirez
Çirez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 57″ Veri

20° 53′ 37″ Lindje

Çirez është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çirezi sipaz zyrës për informim të komunës së Skenderajt, administrimi territorial i Komunës së Skenderajt është i organizuar në njësi organizative të nivelit të Bashkësive Lokale : në ketë rast Çirez është bashkësi lokale me vendbanimet Çirez, Baks, Krasmiroc, Kozhicë, Krasaliq dhe Prelloc.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bashkësia lokale e Çirezit ka 5870 banor sipas vlerësimeve të vitit 2005 Numri i familjeve ne fshatin Çirez eshte 287.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]