Açareva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Açarevë
Shkozet
Fshat
Vendndodhja
Açarevë is located in Kosova
Açarevë
Açarevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 60″ Veri

20° 43′ 0″ Lindje

Açarevë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkozet.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]