Krysheci (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kryshec
Dardan
Fshat
Vendndodhja
Kryshec is located in Kosova
Kryshec
Kryshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 17″ Veri

20° 48′ 32″ Lindje

Kryshec është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]