Kuçica (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuçicë
Kuçlinë
Fshat
Vendndodhja
Kuçicë is located in Kosova
Kuçicë
Kuçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 28″ Veri

20° 46′ 23″ Lindje

Kuçicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kuçlinë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]