Buroja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burojë
Fshat
Vendndodhja
Burojë is located in Kosova
Burojë
Burojë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 578 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 30″ Veri

20° 40′ 28″ Lindje

Burojë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]