Dasheci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dashec
Dashës
Fshat
Vendndodhja
Dashec is located in Kosova
Dashec
Dashec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 26″ Veri

20° 51′ 40″ Lindje

Dashec është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dashec.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]