Baksi (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baks
Fshat
Vendndodhja
Baks is located in Kosova
Baks
Baks
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 9″ Veri

20° 52′ 36″ Lindje

Baks është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]