Lubaveci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubavec
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Lubavec is located in Kosova
Lubavec
Lubavec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 770 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 48″ Veri

20° 50′ 57″ Lindje

Lubavec është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]