Polaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polacë
Hasan Prishtina
Fshat
Vendndodhja
Polacë is located in Kosova
Polacë
Polacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 44″ Veri

20° 50′ 5″ Lindje

Polacë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Hasan Prishtina.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]