Murga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Murgë
Fshat
Vendndodhja
Murgë is located in Kosova
Murgë
Murgë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 30″ Veri

20° 45′ 13″ Lindje

Murgë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]