Krasmiroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krasmiroc
Bunjak
Fshat
Vendndodhja
Krasmiroc is located in Kosova
Krasmiroc
Krasmiroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 30″ Veri

20° 55′ 41″ Lindje

Krasmiroc është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bunjak.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]