Abria e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°38′28″V 20°45′00″L / 42.641°V 20.75°L / 42.641; 20.75

Abri e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Abri e Poshtme is located in Kosova
Abri e Poshtme
Abri e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 29″ Veri

20° 45′ 13″ Lindje

Abri e Poshtme është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]