Radisheva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radishevë
Shqiponjas
Fshat
Vendndodhja
Radishevë is located in Kosova
Radishevë
Radishevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 776 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 36″ Veri

20° 41′ 46″ Lindje

Radishevë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shqiponjas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]