Syrigana (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Syriganë
Fshat

Syriganë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Tradicionale, Syriganë ishte pjesë e vendbanimit Suhogërlla, sot të dy fshatra janë ndarë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]