Syrigana (Skënderaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Syriganë
Fshat
Vendndodhja
Syriganë is located in Kosova
Syriganë
Syriganë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 1″ Veri

20° 39′ 30″ Lindje

Syriganë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Tradicionale, Syriganë ishte pjesë e vendbanimit Suhogërlla, sot të dy fshatra janë ndarë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]