Makërmali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Makërmal
Fshat
Vendndodhja
Makërmal is located in Kosova
Makërmal
Makërmal
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 56″ Veri

20° 48′ 20″ Lindje

Makërmal është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]