Kostërca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kostërcë
Kastriot
Fshat
Vendndodhja
Kostërcë is located in Kosova
Kostërcë
Kostërcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 58″ Veri

20° 41′ 19″ Lindje

Kostërcë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastriot.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]