Izbica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Izbicë
Fshat
Vendndodhja
Izbicë is located in Kosova
Izbicë
Izbicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 57″ Veri

20° 39′ 36″ Lindje

Izbicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]