Klladërnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klladërnicë
Kodërnik
Fshat
Vendndodhja
Klladërnicë is located in Kosova
Klladërnicë
Klladërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 40″ Veri

20° 41′ 41″ Lindje

Klladërnicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodërnik.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]