Vajniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vajnik
Fshat
Vendndodhja
Vajnik is located in Kosova
Vajnik
Vajnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 31″ Veri

20° 39′ 48″ Lindje

Vajnik është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]