Gërmadhat e Manastirit të Shën Jelenës dhe Konstantinit (Sllatinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e Manastirit të ShënJelenës dhe Konstantinit Sllatinë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Sllatinë, Albanik, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 244/71
Nr. i referencës 2871

Gërmadhat e Manastirit të ShënJelenës dhe Konstantinit Sllatinë është një monument i trashëgimisë kulturore në Sllatinë, Albanik, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 244/71.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]