Gërmadhat e kishës Shpëtimi i Shenjët (Shën Gjergji)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishës Shpëtimi i Shenjët (Shën Gjergji)
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Opterushë, Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 558/66
Nr. i referencës 3134

Gërmadhat e kishës Shpëtimi i Shenjët (Shën Gjergji) është një monument i trashëgimisë kulturore në Opterushë, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 558/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]