Gërmadhat e kishës së Marisë së Zjarrit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishës së Marisë së Zjarrit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Batllavë, Podujevë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-77/86
Nr. i referencës 3120

Gërmadhat e kishës së Marisë së Zjarrit është një monument i trashëgimisë kulturore në Batllavë, Podujevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-77/86.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]